Strani

sreda, 16. maj 2012

TEČAJ ROMSKEGA JEZIKA


TEČAJ ROMSKEGA JEZIKA



Predavanja so potekala v okviru  projekta Oko vidi drugače, mi vidimo enako v obdobju od 25.02.2012 do 27.04.2012. Trajala so 120 minut na predavanje. Teme predavanj so bile: Zgodovina Romov (predstavitev Romov); Izgovor glasov v romskem jeziku (vokali); Besedne vrste v romskem jeziku (števila, glagoli, vezniki …). Udeleženci usposabljanja so z zanimanjem spremljali predavanja, kjer so med teoretičnimi vajami imeli tudi praktične vaje.


OKO VIDI DRUGAČE,MI VIDIMO ENAKO


OKO VIDI DRUGAČE, MI VIDIMO ENAKO

JAK DIKHELA SO AMEN NAŠTITE DIK-HA,

AMENSA ŠAJTE DIKHA JEKH



Spomladi leta 2012 smo se na Romskem društvu Romano Anglunipe-bodočnost Maribor, odločili sodelovati v projektu »oko vidi drugače, mi vidimo enako«, ki ga podpira Evropski socialni sklad in je namenjen dvigu zaposljivosti ranljivih družbenih skupin na področju kulture in podpore njihovi socialni vključenosti v družbo 2011-2012.

Za sodelovanje v projektu smo se odločili na podlagi programa, ki ga je pripravil Romski informativni center Anglunipe, ki je pripomogel k bolj kakovostnem delovanju na področju medijev, saj na našem društvu do sedaj nismo imeli usposobljenega kadra za delo z mediji.

Predavanja so potekala v naših prostorih na Ruški c. 100, v Mariboru. Na predavanjih je bilo redno prisotnih med 10 in 20 udeležencev.

Teme predavanj so bile: govorno izobraževanje, kultura govora in javno nastopanje; novinarski modul; tonski tehniki in montažerji zvoka; digitalna fotogtrafija in fotoreportaža; spletno novinarstvo in novi mediji.


torek, 15. maj 2012

Predstavitev društva


PREDSTAVITEV ROMSKEGA DRUŠTVA ANGLUNIPE - BODOČNOST MARIBOR

(v nadaljevanju RAB)



RAB, ki izvaja dejavnosti namenjene pretežno romski populaciji. Dejavnosti društva se nanašajo na socialno, kulturno, športno področje, zraven tega pa društvo izvaja še programe neformalnega izobraževanja. Na ta način društvo uresničuje interes svojih članov, podpira državne in evropske ukrepe za socialno vključenost vseh ranljivih skupin, skrbi za dvig njihove zmogljivosti in posledično odpravljanje revščine.

RAB je ustanovljen v letu 2002 in šteje 776 članov (pretežno Romov, 5 neromov), je društvo včlanjeno v Zvezo romske skupnosti Umbrella in sklepa partnerstva z namenom krepitve lastnih kapacitet, vključevanja v družbo in promoviranja lastne kulture.